Pierwsze okulary dla dziecka – jak je wybrać?

Kategorie:

Wybór odpowiednich okularów korekcyjnych dla dzieci ma ogromne znaczenie. Muszą być one nie tylko praktyczne, ale również wygodne, aby nie przeszkadzały dziecku w codziennych czynnościach. Źle dobrane będą niekomfortowe i maluch z pewnością nie będzie chciał ich nosić. Warto więc dowiedzieć się, na co zwrócić szczególną uwagę wybierając okulary dla dziecka.

Jak wybrać odpowiednie okulary dla dziecka?

Bardzo ważne jest to, aby dziecko dokładnie przymierzyło oprawki. Nie mogą one uciskać ani też być zbyt luźne, gdyż będzie to bardzo niekomfortowe. Najlepsze okulary to takie, których maluch w ogóle nie będzie czuł. Koniecznie należy sprawdzić, czy oko dziecka znajduje się idealnie wewnątrz tarczy. Istotna jest także długość zausznika. Nie może być zbyt długi, gdyż będzie to dziecku przeszkadzało.

Kupując okulary dla dziecka należy także sugerować się zdaniem malucha, gdyż muszą mu się podobać. Jeśli będzie źle się w nich czuł to z pewnością nie uda się go namówić na ich noszenie. W ich doborze pomoże z pewnością doświadczony optyk, który oceni czy wybrany model jest odpowiedni.

Z jakiego materiału powinny być zrobione oprawki dziecięce?

Oprócz kształtu czy koloru okularów ważny jest także materiał, z jakiego zostały wykonane. Oprawki metalowe są z reguły najbardziej subtelne i wyróżniają się delikatnym wyglądem, dzięki czemu nie przytłaczają zbytnio twarzy. Są także wytrzymałe.

Dla dzieci jednak zdecydowanie najlepszym wyborem są te wykonane z tworzywa sztucznego. Jest ono trwałe i solidne, co sprawia, że nie ulegną one odkształceniu czy złamaniu nawet podczas zabawy. Są lekkie, a także dostępne w wielu kolorach, dzięki czemu maluch będzie mógł wybrać takie, które najbardziej mu się spodobają. Tworzywo sztuczne jest wysoce odporne na odkształcenia, a także łatwe w utrzymaniu czystości, co ma ogromne znaczenie w przypadku małych dzieci.

O czym jeszcze trzeba pamiętać wybierając dziecięce okulary?

Wybierając oprawki dla dziecka należy zwrócić również uwagę na to, czy posiadają one ostre krawędzie, które mogłyby zranić malucha. Są one bardzo niebezpieczne zwłaszcza podczas zabawy, gdy maluch może przez przypadek się przewrócić. Trzeba także zweryfikować, czy mostek dobrze leży na nosie, a okulary nie zsuwają się z nosa podczas ruchu głową.

Często zdarza się, że mimo że maluch wybrał sobie oprawki, które przypadły mu do gustu nie chce ich nosić. Warto w takiej sytuacji dowiedzieć się co jest tego powodem. Świetnym pomysłem jest pokazanie dziecku zalet, jakie płyną z noszenia okularów. Nie jest to tylko poprawa wzroku, ale także modny i oryginalny wygląd. Na początku czas spędzany w nich nie musi być bardzo długi, ale warto zachęcać malucha do ich noszenia w domu. Stopniowo należy ten czas wydłużać, aż w końcu powinien się przekonać do ich noszenia także w ciągu całego dnia.

Nawigacja
Napisz do Nas
Salon Optyczny Arts Optyk

ul. Leszno 34/36 lok. U4
01-199 Warszawa

Godz:

Poniedziałek-Piątek 11-19
Sobota 10-14

Telefon:

22 8628870

Dodatkowy adres

ul. Ogrodowa 31
00-893 Warszawa

Godz:

Poniedziałek-Piątek 11-19
Sobota 10-14

Telefon:

789 088 933

    Administratorem danych osobowych jest Salon Optyczny Arts Optyk, ul. Leszno 34/36 lok. U4, 01-199 Warszawa. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.