Jak wybrać okulary dla przedszkolaka?

Kategorie:

Jak wybrać okulary dla przedszkolaka?
Wady wzroku pojawiają się w różnym wieku. Niektóre z nich są wrodzone możemy już u noworodków a inne dotyczą np. kilkuletnich dzieci. W ich przypadku noszenie okularów jest konieczne już w wieku przedszkolnym. Kilkulatek będzie czuć się w nich dobrze, jeśli rodzice wybiorą dla niego odpowiednie oprawki. Jak wybrać  okulary dla przedszkolaka?

Stabilne i lekkie okulary

Zanim rozpocznie się wybieranie oprawek, przedszkolaka powinien zbadać okulista. Warszawa umożliwia szybkie znalezienie dogodnego terminu wizyty u specjalisty dziecięcego, który zbada kilkulatka i określi moc szkieł. Następnie maluch może rozpocząć przymierzanie oprawek. W salonie optycznym czekają na niego oprawki, które są w pełni przystosowane do potrzeb aktywnych dzieci. Przede wszystkim oprawki powinny być stabilne. Podstawa nosa dzieci jest ukształtowana inaczej niż u dorosłych, co sprzyja zsuwaniu się okularów. Dzieci nie chcą zakładać spadających okularów, dlatego powinno się zadbać o to, by oprawki stabilnie leżały na nosku.

Okulary dla przedszkolaka powinny być jak najlżejsze. Zbyt ciężkie oprawki zostawiają ślady na nosku dziecka i utrudniają mu udział w zabawach. Lekkie oprawki ważą jedynie kilkadziesiąt gramów, dlatego w żaden sposób nie odciągają dziecka od zabawy i nauki. Przedszkolaki są ruchliwe, co sprawia, że ich okulary powinny być odporne na uszkodzenia. Elastyczne oprawki są mniej podatne na pęknięcie lub złamanie niż ich sztywne odpowiedniki. Dzięki wysokiej elastyczności okulary są trwalsze i dłużej służą dziecku. W przypadku najmłodszych i najbardziej ruchliwych dzieci optymalnym wyborem są oprawki, które można wyginać w dowolną stronę bez ryzyka zniszczenia okularów.

Kolor i kształt oprawek

W okularach najważniejsze są prawidłowo dobrane szkła, jednak nigdy nie powinno się zapominać o estetyce oprawek. Okulary powinny podkreślać atuty urody, a nie szpecić twarz. Dotyczy to wszystkich użytkowników bez względu na wiek. Przedszkolaki chętniej noszą okulary, gdy oprawki trafiają w ich gust. Dziecięce okulary mają zróżnicowane kolory i kształty, dlatego wśród nich przedszkolak z pewnością znajdzie model dla siebie. Im bardziej okulary podobają się dziecku, tym większa szansa, że przekona się do ich zakładania na co dzień. Zakładanie przedszkolakowi okularów w nielubianym przez niego kolorze jest złym rozwiązaniem, nawet gdy odcień pasuje do urody dziecka. Kilkulatek może specjalnie zniszczyć okulary, które uważa za brzydkie.

Jeśli chodzi o kształt oprawek, powinno dopasować się go do kształtu buzi dziecka. Większość przedszkolaków ma okrągłe buzie, dlatego pasują im oprawki w podobnym stylu. Twarz kilkulatka z czasem się zmienia i nabiera poważniejszych rysów, jednak do tego czasu dziecko zdąży wyrosnąć z oprawek używanych w wieku kilku lat. Okularów dla przedszkolaka nie można kupić na wyrost. Możliwe jest jedynie nieznaczne poszerzenie oprawek, by pasowały na szybko rosnącą główkę. Zbyt szerokie okulary są niewygodne dla przedszkolaka i nie zapewniają optymalnej korekcji wzroku.

Nawigacja
Napisz do Nas
Salon Optyczny Arts Optyk

ul. Leszno 34/36 lok. U4
01-199 Warszawa

Godz:

Poniedziałek-Piątek 11-19
Sobota 10-14

Telefon:

22 8628870

Dodatkowy adres

ul. Ogrodowa 31
00-893 Warszawa

Godz:

Poniedziałek-Piątek 11-19
Sobota 10-14

Telefon:

789 088 933

    Administratorem danych osobowych jest Salon Optyczny Arts Optyk, ul. Leszno 34/36 lok. U4, 01-199 Warszawa. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.