Jak wybrać odpowiednie okulary progresywne?

Kategorie:

Wybór okularów progresywnych jest bardzo ważny dla każdej osoby z wadą wzroku. To dzięki nim część z nas widzi świat wyraźnie i może sprawnie funkcjonować w okulocentrycznym świecie. Okulary progresywne są skierowane do osób, których dotyka prezbiopia, czyli osób, które mają problem z widzeniem zarówno tego, co daleko, jak i blisko. Tej wady niestety nie da się leczyć, jednak można ją skutecznie korygować. Szkła progresywne zastępują więc konieczność posiadania dwóch par okularów. Tutaj pojawia się pytanie, jakie okulary progresywne wybrać? Na tę decyzję powinien wpłynąć szereg czynników, które zostaną przedstawione w dalszej części tekstu.

Dla kogo są okulary progresywne?

Technologia okularów progresywnych, skierowana jest głównie do osób, które mają problem z widzeniem z daleka i z bliska jednocześnie. Prezbiopia rozwija się z wiekiem, dlatego najczęściej problem ten dotyka osób, które ukończyły 40. rok życia.

Jak wybrać odpowiednie okulary progresywne?

W przypadku decyzji o zakupie okularów progresywnych powinniśmy kierować się doświadczeniem osób takich jak optometrysta czy optyk. To oni zajmują się badaniem wzroku czy doborem właściwych rozwiązań optycznych dla danej wady wzroku. Warto też sięgać po produkty uznanych firm optycznych jak Seiko czy Essilor, ponieważ dzięki ich wysokiej jakości produktom możemy zapewnić sobie wysoki komfort funkcjonowania w okularach progresywnych. . Szkła w okularach progresywnych mogą być zarówno uniwersalne, jak i indywidualnie dobrane do potrzeb osoby noszącej. Inne potrzeby będzie miała osoba, która pół dnia spędza przed ekranem komputera, inne osoba będąca zawodowym kierowcą. Różnice w okularach progresywnych wynikają głównie z konstrukcji szkieł, powłok, szerokości sfer widzenia z bliska i daleka, jak i łatwości adaptacji. Szczególnie ten ostatni czynnik będzie kluczowy dla osób, które żyją aktywnie.

Łatwość adaptacji jest jedną z najważniejszych rzeczy, na które powinno się zwracać uwagę podczas wyboru okularów progresywnych. Dzięki łatwej adaptacji użytkownik może szybciej nauczyć korzystać z okularów i cieszyć się komfortem użytkowania okularów. Lepszą adapatację są w stanie zapewnić produkty uznanych firm optycznych, które dostaniecie w Arts Optyk.

Odwieczne pytanie – czy tanie może być dobre?

Teoretycznie tak, jednak przy wyborze okularów progresywnych powinno kierować się nie ceną, lecz indywidualnymi potrzebami. Jeżeli zdecyduje się na okulary progresywne, warto wiedzieć, że ich przedział cenowy to od 500 zł do nawet kilku tysięcy.

Niestety często tańsze okulary mają szkła ze słabszą adaptacją, co znacząco wpływa na jakość użytkowania. Dodatkowo droższe szkła, często posiadają szersze pole widzenia, płynniejsza zmianę mocy czy zaawansowane technologicznie powłoki antyrefleksyjne, które mogą znacząco wpłynąć na ich odporność na uszkodzenia i zarysowania. W skrócie nie warto oszczędzać na szkłach progresywnych.

Nawigacja
Napisz do Nas
Salon Optyczny Arts Optyk

ul. Leszno 34/36 lok. U4
01-199 Warszawa

Godz:

Poniedziałek-Piątek 11-19
Sobota 10-14

Telefon:

22 8628870

Dodatkowy adres

ul. Ogrodowa 31
00-893 Warszawa

Godz:

Poniedziałek-Piątek 11-19
Sobota 10-14

Telefon:

789 088 933

    Administratorem danych osobowych jest Salon Optyczny Arts Optyk, ul. Leszno 34/36 lok. U4, 01-199 Warszawa. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.