Soczewki kontaktowe Warszawa – Arts Optyk

Soczewki kontaktowe są coraz częściej wybierane jako sposób korekcji wzroku. Sprawdzą się one w przypadku osób z krótkowzrocznością, nadwzrocznością a nawet z astygmatyzmem. Mogą być użytkowane przez osoby starsze i młodsze, które zmagają się z różnymi wadami wzoru – w naszym sklepie dostępne są zarówno te słabsze, jak i mocniejsze soczewki kontaktowe wiodących na rynku producentów, dzięki czemu każdy znajdzie wśród nich typ soczewek idealnie dopasowanych do swoich potrzeb.

Osobom po 40 roku życia zapewnią komfortowe widzenie zarówno w dali jak i bliży. Użycie najnowocześniejszych materiałów do ich produkcji zapewnia wysoki komfort noszenia i optymalne widzenie. Najbardziej popularne są soczewki jednodniowe, które wymieniamy na nowe po każdym dniu noszenia, dwutygodniowe i miesięczne soczewki kontaktowe, w których możemy chodzić odpowiednio dwa tygodnie lub miesiąc, zdejmując je na noc. Dzięki tak ogromnej różnorodności miękkich soczewek kontaktowych, każdy będzie mógł wybrać soczewki idealnie dopasowane do własnych potrzeb – a w przypadku jakichkolwiek problemów z doborem właściwej soczewki, warto zgłosić się do naszego salonu optycznego w Warszawie.

Soczewki kontaktowe – Arts Optyk Warszawa

W naszym salonie rekomendujemy produkty tylko najlepszych producentów jak Alcon, Johnson&Johnson czy Coopervision. Czy ma to znaczenie? Oczywiście – wysokiej jakości soczewki nie będą męczyć oczu nawet mimo wielu godzin noszenia, nie spowodują, że Twoje spojówki staną się przesuszone i będą stabilnie utrzymywać się na oku. W ten sposób zyskasz nie tylko doskonałe widzenie, ale również maksymalny komfort każdego dnia – bez względu na to, czym się zajmujesz, i jak bardzo aktywną osobą jesteś.

Soczewki kontaktowe – zalety

W naszej ofercie soczewek znajdują się produkty dla krótkowidzów, dalekowidzów, osób z astygmatyzmem oraz starczowzrocznością. Soczewki kontaktowe sprawdzają się coraz częściej u wielu osób lepiej niż okulary, ponieważ:

 • zapewniają lepsze widzenie – soczewka kontaktowa zakładana na rogówkę oka porusza się razem z nim, dzięki czemu zapewnia nieograniczone pole widzenia. Ponadto, większość soczewek kontaktowych umożliwia wyraźne widzenie bez względu na warunki atmosferyczne (w przypadku noszenia okularów szkła parują i mokną),
 • ułatwiają uprawianie wielu dyscyplin sportowych – dzięki soczewkom sportowcy mogą dobrze widzieć podczas intensywnego wysiłku fizycznego,
 • pozwalają na zmianę wyglądu – kolorowe soczewki umożliwiają zupełną zmianę koloru tęczówki oczu lub podkreślenie posiadanej barwy,
 • są dostępne w przystępnych cenach – ceny soczewek kontaktowych zachęcają do ich sprawdzenia czy okazjonalnego noszenia (np. podczas aktywności fizycznej).
Rodzaje soczewek kontaktowych

Najczęściej zakupu soczewek kontaktowych dokonują osoby posiadające różnego rodzaju wady wzroku, jednak wraz z rozwojem technologicznym mogą zacząć nosić soczewki także osoby, które nie mają problemów ze wzrokiem. Sięgają one wówczas po soczewki kolorowe, które podkreślają lub całkowicie zmieniają kolor tęczówki.
Najpopularniejszy podział soczewek na różne rodzaje dotyczy szkieł korekcyjnych, które wpływają na poprawę ostrości widzenia:

 • soczewki sferyczne – przeznaczone dla osób z krótkowzrocznością i dalekowzrocznością,
 • soczewki toryczne – przeznaczone dla osób z astygmatyzmem,
 • soczewki progresywne – przeznaczone dla osób ze starczowzrocznością, korygują widzenie dali i bliży.

Soczewki kontaktowe dzielimy także ze względu na okres przydatności:

 • soczewki kontaktowe jednodniowe – w przypadku soczewek jednodniowych użytkownicy nie muszą się przejmować ich pielęgnacją, ponieważ – jak sama nazwa wskazuje – soczewki noszone są tylko przez jeden dzień (jednorazowe soczewki kontaktowe),
 • soczewki kontaktowe dwutygodniowe – można je nosić przez dwa tygodnie codziennie, pamiętając o zdejmowaniu ich na noc oraz odpowiedniej pielęgnacji,
 • soczewki kontaktowe miesięczne – można je nosić przez miesiąc codziennie, pamiętając o zdejmowaniu ich na noc oraz odpowiedniej pielęgnacji,
 • soczewki kontaktowe kwartalne – można je nosić przez 90 dni, pamiętając o codziennej pielęgnacji,
 • soczewki kontaktowe roczne – można je nosić przez cały rok, ale jest to jedna para szkieł, która wymaga bardzo uważnej pielęgnacji.

Większość soczewek kontaktowych powinno się codziennie zdejmować na noc, aby oczy mogły odpocząć i odzyskać swój optymalny stopień nawilżenia. Nie można również zapomnieć o odpowiedniej pielęgnacji soczewek kontaktowych, która zapobiega zapaleniu spojówek – w tym celu warto zaopatrzyć się w profesjonalne środki do czyszczenia soczewek, dostępne w naszym salonie optycznym.
Chcesz zacząć nosić soczewki kontaktowe? Chciałbyś dowiedzieć się, jak bezpiecznie ściągać i zakładać soczewki? Różne rodzaje soczewek dostępne w naszym sklepie pochodzą od popularnych, wiodących na rynku producentów. Dzięki temu masz pewność, że dobrane przez naszego specjalistę soczewki kontaktowe oraz środki do czyszczenia soczewek kontaktowych będą bezpieczne i komfortowe dla Twoich oczu.

Dobór soczewek w Arts Optyk Warszawa

W naszym salonie optycznym rekomendujemy produkty tylko najlepszych producentów, takich jak: Alcon, Johnson&Johnson czy Coopervision. Czy ma to znaczenie? Oczywiście – wysokiej jakości soczewki kontaktowe dostępne w naszym salonie ograniczą do minimum zmęczenie oczu, nawet po wielu godzinach noszenia oraz nie spowodują przesuszenia Twoich spojówek i będą stabilnie utrzymywać się na oku. W ten sposób zyskasz nie tylko doskonałe widzenie, ale również maksymalny komfort każdego dnia – bez względu na to, czym się zajmujesz, i jak bardzo aktywną osobą jesteś.

Zanim zdecydujesz się kupić soczewki – przetestuj je!

Oczywiście, zanim zakupisz pierwsze soczewki kontaktowe, warto wykonać badanie pod kątem ich noszenia – dzięki niemu dowiesz się, czy nie ma przeciwwskazań i czy lepszym rozwiązaniem dla Ciebie nie byłyby okulary. Nasi doświadczeni specjaliści przeprowadzą badanie, dzięki któremu uzyskasz rzetelne dopasowanie soczewek kontaktowych. Co więcej, wykonując badanie pod kątem szkieł kontaktowych w naszym warszawskim salonie, otrzymasz zestaw soczewek próbnych, naukę użytkowania soczewek kontaktowych, prawidłowej pielęgnacji soczewek, ich zakładania i zdejmowania oraz badanie kontrolne w trakcie testowania soczewek próbnych.

Jeśli chcesz spróbować przygody z soczewkami kontaktowymi to tylko

w Arts Optyk Warszawa.

Polecane produkty

DAILIES TOTAL1

30 szt.

AIR OPTIX® Plus

Hydraglyde MULTIFOCAL 6 szt.

Acuvue Oasys

6 szt.

Napisz do Nas
Salon Optyczny Arts Optyk

ul. Leszno 34/36 lok. U4
01-199 Warszawa

Godz:

Poniedziałek-Piątek 11-19
Sobota 10-14

Telefon:

22 8628870

Dodatkowy adres

ul. Ogrodowa 31
00-893 Warszawa

Godz:

Poniedziałek-Piątek 11-19
Sobota 10-14

Telefon:

789 088 933

  Administratorem danych osobowych jest Salon Optyczny Arts Optyk, ul. Leszno 34/36 lok. U4, 01-199 Warszawa. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.