Okulary z filtrem światła niebieskiego

W dobie rozwoju nowoczesnych technologii mamy coraz więcej kontaktu ze sztucznym światłem – nie tylko emitowanym przez żarówki w lampach, ale także przez urządzenia elektroniczne: ekrany smartfonów, ekran komputera czy telewizora. W ten sposób nasze oczy są narażone na działanie niebieskiego światła, które w zbyt dużych ilościach może być szkodliwe i degradować wzrok. Dlatego też coraz popularniejszym rozwiązaniem są okulary z filtrem światła niebieskiego – znajdziesz je między innymi w ofercie Arts Optyk!

Okulary blokujące niebieskie światło, czyli jakie?

Pewna ilość światła niebieskiego dociera do nas każdego dnia, ponieważ naturalnie wchodzi ono w skład światła słonecznego i taka dawka nie jest groźna dla naszych oczu. Niestety, wraz z postępem technologicznym ta ilość niebieskiego światła w naszym bezpośrednim otoczeniu jest coraz większa. Niebieskie światło emitowane jest przez żarówki LED, ekrany urządzeń elektronicznych czy reflektory samochodowe. Dlatego więc problemu niebieskiego światła nie można uniknąć, co może mieć negatywny wpływ na nasze oczy.
Jaki wpływ na zdrowie ma światło niebieskie? Nie ma co prawda bezpośredniego wpływu na widzenie, jednak prowadzi do powstawania wolnych rodników, które mogą negatywnie oddziaływać na narząd wzroku. Skutkami światła niebieskiego oddziałującego nadmiernie na oczy są między innymi:

  • suchość i zmęczenie oczu;
  • podrażnienie oczu;
  • gorsze, mniej wyraźne widzenie;
  • łzawienie.

Dlatego też skutecznym rozwiązaniem okazują się okulary z filtrem światła niebieskiego, które znajdziesz w ofercie naszego salonu optycznego – postawiliśmy na najlepsze rozwiązania, które skutecznie ochronią Twoje oczy!

Kto powinien nosić okulary blokujące światło niebieskie?

Przed wpływem światła niebieskiego powinno chronić się przede wszystkim małe dzieci, które są najmocniej na niego narażone. Co więcej, zadbać o tę kwestię powinny również osoby, które nie tylko pracują przed komputerem ale również ci, którzy długo wpatrują się w ekrany emitujące niebieskie światło (telewizor czy smartfon). Narażeni na światło niebieskie są też pracownicy biur, czy sklepów wielkopowierzchniowych, mający wielogodzinną styczność z dużą bliskością żarówek LED emitujących światło niebieskie.

Filtr światła niebieskiego dla noszących okulary zerówki

Oczywiście sposobem na poradzenie sobie z tym problemem są okulary z filtrem światła niebieskiego – dzięki specjalnej powłoce, która blokuje zarówno promieniowanie niebieskiego światła, jak i niebieskofioletowego. Takie okulary korekcyjne z filtrem niebieskim nie muszą posiadać żadnej mocy, więc korzystać z nich mogą również osoby bez jakiekolwiek wady wzroku, które po prostu chcą zadbać o to, aby ich oczy nie męczyły się i które zawsze chcą widzieć prawidłowo – nawet po wielu godzinach pracy przy komputerze.

Wygodny zakup okularów z filtrem światła niebieskiego w Arts Optyk

Jeżeli chcesz postawić na najwyższej jakości okulary blokujące szkodliwe niebieskie światło, zapraszamy do Arts Optyk – naszym celem jest dostarczanie klientom najlepszych rozwiązań, które są stworzone w oparciu o odpowiednio wyselekcjonowane materiały oraz nowe technologie. Dlatego też wybraliśmy wyłącznie rozwiązania cenionych producentów, które posiadają specjalne filtry światła niebieskiego. Masz pewność, że inwestujesz w to, co najlepsze – sprawdź naszą ofertę i przekonaj się o tym!

Napisz do Nas
Salon Optyczny Arts Optyk

ul. Leszno 34/36 lok. U4
01-199 Warszawa

Godz:

Poniedziałek-Piątek 11-19
Sobota 10-14

Telefon:

22 8628870

Dodatkowy adres

ul. Ogrodowa 31
00-893 Warszawa

Godz:

Poniedziałek-Piątek 11-19
Sobota 10-14

Telefon:

789 088 933

    Administratorem danych osobowych jest Salon Optyczny Arts Optyk, ul. Leszno 34/36 lok. U4, 01-199 Warszawa. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.