Okulary z filtrem światła niebieskiego

W dobie rozwoju nowoczesnych technologii mamy coraz więcej kontaktu ze sztucznym światłem – nie tylko emitowanym przez żarówki w lampach, ale również ekrany naszych smartfonów czy telewizory. W ten sposób nasze oczy są narażone na działanie światła niebieskiego, które w zbyt dużych ilościach może być szkodliwe i degradować wzrok. Dlatego też coraz powszechniejszym i popularniejszym rozwiązaniem są okulary z filtrem światła niebieskiego – znajdziesz je między innymi w ofercie Arts Optyk!

Niebieskie światło, czyli co?

Niebieskie światło naturalnie wchodzi w skład światła słonecznego i jego stosunkowo niewielka ilość nie jest groźna dla naszych oczu. Niestety, wraz z postępem technologicznym jest tego światła coraz więcej i to w naszym bezpośrednim otoczeniu. Emitują je żarówki LED, urządzenia z ekranami LCD czy reflektory samochodowe. Dlatego też kontaktu z nim nie można uniknąć, co może mieć negatywny wpływ na oczy. Nie ma co prawda bezpośredniego wpływu na widzenie, jednak prowadzi do powstawania wolnych rodników, które mogą negatywnie oddziaływać na narząd wzroku. Do skutków nadmiernego eksponowania oczu na działanie światła niebieskiego zaliczamy między innymi:

  • suchość i zmęczenie oczu;
  • podrażnienie oczu;
  • gorsze, mniej wyraźne widzenie;
  • łzawienie.

Dlatego też skutecznym rozwiązaniem okazują się okulary z filtrem światła niebieskiego, które znajdziesz w ofercie naszego salonu optycznego – postawiliśmy na najlepsze rozwiązania, które skutecznie ochronią Twoje oczy!

Okulary z filtrem światła niebieskiego – sposób na ochronę!

Przed niebieskim światłem powinno chronić się przede wszystkim małe dzieci, które są mocniej narażone na jego wpływ. Co więcej, zadbać o tę kwestię powinny również osoby, które nie tylko pracują przed komputerem ale również ci, którzy długo wpatrują się w ekran telewizora czy smartfona. Narażeni na światło niebieskie są też pracownicy biur, czy sklepów wielkopowierzchniowych mający wielogodzinną styczność ze światłem emitowanym przez żarówki LED.

Oczywiście sposobem na poradzenie sobie z tym problemem są okulary z filtrem światła niebieskiego – dzięki specjalnej powłoce, która blokuje zarówno światło niebieskie, jak i niebieskofioletowe. Takie soczewki nie muszą posiadać żadnej mocy, więc korzystać z nich mogą również osoby bez jakiekolwiek wady wzroku, które po prostu chcą zadbać o to, aby ich oczy nie męczyły się i które zawsze chcą widzieć prawidłowo – nawet po wielu godzinach pracy z komputerem.

Zapraszamy do Arts Optyk!

Jeżeli chcesz postawić na najlepsze okulary z filtrem światła niebieskiego, zapraszamy do Arts Optyk – naszym celem jest dostarczanie klientom najlepszych rozwiązań, które są stworzone w oparciu o odpowiednio wyselekcjonowane materiały oraz nowe technologie. Dlatego też wybraliśmy wyłącznie rozwiązania cenionych producentów, które posiadają odpowiednie filtry, blokujące niekorzystne światło niebieskie. Masz pewność, że inwestujesz w to, co najlepsze – sprawdź naszą ofertę i przekonaj się o tym!

Napisz do Nas
Salon Optyczny Arts Optyk

ul. Leszno 34/36 lok. U4
01-199 Warszawa

Godz:

Poniedziałek-Piątek 11-19
Sobota 10-14

Telefon:

22 8628870

    Administratorem danych osobowych jest Salon Optyczny Arts Optyk, ul. Leszno 34/36 lok. U4, 01-199 Warszawa. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.