Gdzie kupić okulary do czytania w Warszawie?

Kategorie:

okulary do czytania
Problemy ze wzrokiem podczas czytania pojawiają się u wielu osób, które podczas patrzenia w dal nie potrzebują szkieł korekcyjnych. Nieostre widzenie z bliska najczęściej pojawia się w dojrzałym wieku, choć nie zawsze. Może dać się nam we znaki np. przy długotrwałej pracy przy komputerze. Czy do czytania potrzebne są okulary korekcyjne? Czy też w zupełności wystarczające jest korzystanie z okularów dostępnych w marketach?

Kiedy powinno się zakładać okulary do czytania?

Po okulary do czytania powinno się sięgnąć, gdy zauważy się powtarzające się problemy ze wzrokiem. Jednorazowy brak ostrości podczas czytania może być wynikiem zmęczenia, zwłaszcza gdy pojawi się w godzinach wieczornych. Jeśli wzrok szwankuje codziennie, powinno się go zbadać. Badanie wzroku wykaże, czy okulary są potrzebne jedynie do czytania, czy też powinno się je zakładać na co dzień.

Zakładanie okularów do czytania jest zalecane osobom, które dobrze widzą z daleka i mają problemy ze wzrokiem wyłącznie podczas patrzenia na przedmioty znajdujące się w niewielkiej odległości. Problemy tego typu objawiają się rozmazywaniem tekstu w książce lub gazecie, bądź trudnościami w odczytaniu treści na ekranie smartfona czy laptopa. Jednocześnie ta sama osoba bez trudu odczytuje godzinę na zegarze ściennym z odległości kilku metrów i dobrze radzi sobie z prowadzeniem samochodu. Ostateczną diagnozę wady wzroku powinien stawiać okulista lub optometrysta, który po szczegółowym badaniu komputerowym dopasuje rodzaj i moc szkieł korekcyjnych.

Okulary korekcyjne czy okulary „gotowe” do czytania?

W przypadku problemów z czytaniem i patrzeniem na przedmioty z niewielkiej odległości zawsze powinno się zakładać okulary korekcyjne. Warszawa jest jednak pełna supermarketów i dyskontów, w których za kilkanaście złotych można kupić okulary do czytania. Są to uniwersalne szkła o różnej mocy ale zawsze moce są takie same na każde oko. Okulary te nie uwzględniają różnowzroczności, astygmatyzmu i indywidualnego rozstawu źrenic. Dodatkowo materiał, z którego wykonana jest soczewka najczęściej jest najtańszy z możliwych do produkcji. Przymierzając je kolejno, kupujący dobiera te, w których najlepiej widzi z bliska. Zakup okularów do czytania w markecie jest kuszący ze względu na niską cenę, jednak szkła tego typu nie dorównują szkłom korekcyjnym wykonanym przez optyka. Uniwersalne okulary do czytania mogą uszkodzić wzrok jeszcze bardziej i spowodować nasilenie wady w stopniu uniemożliwiającym czytanie nawet w zakupionych okularach. Używamy ich tylko przez chwilę.

Okulary korekcyjne wykonane przez optyka uwzględniają indywidualne potrzeby konkretnego użytkownika. Optyk sprawdza rozstaw źrenic, uwzględnia korekcję astygmatyzmu oraz różnice w wadzie pomiędzy lewym a prawym okiem. Często zdarza się, że jedno oko widzi lepiej niż drugie, dlatego szkła korekcyjne mają różną moc. Okulary do czytania takich różnic nie uwzględniają. Ponadto w okularach korekcyjnych stosuje się powłoki antyrefleksyjne i filtry światła niebieskiego, które odciążają wzrok w czasie pracy przy komputerze i korzystania z urządzeń mobilnych. Używanie okularów marketowych do czytania na ekranie komputera lub smartfona może powodować bóle głowy i oczu oraz przewlekłe zmęczenie, które jest wynikiem nieprawidłowej akomodacji oka.

Nawigacja
Napisz do Nas
Salon Optyczny Arts Optyk

ul. Leszno 34/36 lok. U4
01-199 Warszawa

Godz:

Poniedziałek-Piątek 11-19
Sobota 10-14

Telefon:

22 8628870

Dodatkowy adres

ul. Ogrodowa 31
00-893 Warszawa

Godz:

Poniedziałek-Piątek 11-19
Sobota 10-14

Telefon:

789 088 933

    Administratorem danych osobowych jest Salon Optyczny Arts Optyk, ul. Leszno 34/36 lok. U4, 01-199 Warszawa. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.