Po czym poznać dobrego optyka w Warszawie i w każdym innym mieście?

Kategorie:
  • optyk

  • Nie można powiedzieć, że odnalezienie salonu optycznego jest dużym wyzwaniem. Z tym poradzimy sobie niezależnie od tego, w jakiej miejscowości mieszkamy. Kiedy chcemy, aby był to dobry optyk, konieczne będzie już zachowanie pewnej ostrożności. Otóż nie każdy salon prezentuje sobą odpowiednio wysoką jakość. Różnice mogą być widoczne w stosowanym sprzęcie, wiedzy, umiejętnościach, a przy tym też w cenie.

    Jeśli zatem poszukiwany jest przez nas dobry optyk Warszawa, należy zwrócić uwagę na kilka pewnych aspektów.

Nim dojdzie do wizyty

Chcąc odnaleźć dobrego optyka u siebie w miejscowości, najczęściej pierwsze kroki podejmujemy jeszcze przed wyjściem z domu. Oczywiście mowa o sprawdzeniu oferty okolicznych salonów optycznych w internecie. Nie da się ukryć, że interesująca witryna z pewnością może okazać się jednym z argumentów za odwiedzeniem konkretnego salonu. Chociaż często pokrywa się to z prawdą, należy pamiętać o tym, że to profesjonalne firmy odpowiadają za tworzenie stron dla optyków.

Znacznie bardziej miarodajnym sposobem na pozyskanie informacji, z pewnością będzie rozmowa telefoniczna. Chociaż jej przeprowadzenie będzie wymagało zaangażowania z naszej strony, pamiętajmy zawsze o tym, że dzięki tej rozmowie uda się nam zaoszczędzić mnóstwo czasu. W jej trakcie z pewnością powinniśmy dowiedzieć się o stosowanych przez danych salon systemach do analizy wzroku pacjentów. Nie zaszkodzi zapytać również, na jakich zasadach odbywa się dopasowanie oprawek. W wypadku, kiedy optyk odpowiada skrótowo i niewyczerpująco, a przy tym sprawia wrażenie poirytowanego pytaniami, najlepiej rozejrzeć się za innym specjalistą.

Analiza przypadku oraz pomiar oka

Gdy potrzebne są nam okulary, a zależy nam przy tym, aby odnaleźć dobrego optyka, to my sami powinniśmy okazać się jak najlepszymi klientami. Nie starajmy się planować wizyty w salonie, jeśli nie mamy na to odpowiedniej ilości czasu. Okazuje się bowiem, że w dobrym gabinecie optycznym będziemy mogli spędzić nawet godzinę. Pośpiech na pewno w niczym nie pomoże, a wręcz przeciwnie. To ryzyko, że nie będziemy zadowoleni z zakupu.

Przed samym badaniem, optyk najczęściej prowadzi z klientem rozmowę wstępną. Dzięki niej, specjalista jest w stanie lepiej zrozumieć oczekiwania swojego pacjenta. Gdy klient przychodzi już z receptą, możliwe jest natychmiastowe poszukiwanie odpowiednich oprawek. Jeśli jednak nie doszło jeszcze do badania wzroku, konieczne będzie jego wykonanie.

Badanie oczu jest bardzo precyzyjnym procesem, dlatego wymaga współpracy pacjenta z optykiem i optometrystą. Ten musi doskonale wiedzieć, z jakim problem boryka się pacjent, gdyż tylko wtedy będzie w stanie dobrać dla niego odpowiednie soczewki okularowe. Pomiar wady wzroku to czas, kiedy nie powinniśmy się obawiać zadawać pytań. Okazuje się, że właśnie Ci optycy, którzy potrafią doskonale rozwiewać wątpliwości swoich pacjentów, mogą liczyć na znacznie lepsze opinie

Ostatni etap, czyli prawidłowy wybór oprawek

Jak podkreślają sami klienci, wybór soczewek i oprawek to najprzyjemniejsza część wizyty w salonie optycznym, a jednocześnie to też jeden z najważniejszych etapów. To proces, który może trwać naprawdę sporo, jednak doświadczony i profesjonalny optyk, dzięki swoim umiejętnościom będzie w stanie odpowiednio skrócić ten czas.

Najczęściej jest tak, że ten już na pierwszy rzut oka będzie w stanie odpowiedzieć na pytanie, jakie oprawki będą najlepiej pasować przy konkretnym kształcie twarzy. Obecnie mimo tego, że wybór jest naprawdę ogromny, umiejętność trafnego doboru jest bardzo ceniona oraz pożądana. Każdy doświadczony optyk ma również na uwadze fakt, że nie wszystkie oprawki będą odpowiednie dla każdej soczewki. Daje nam to pewność, że podczas odbioru gotowych okularów, uda się nam uniknąć rozczarowania. Noszenie okularów może całkowicie odmienić nasz wygląd. W jednych  oprawkach możemy wyglądać poważniej, w innych  nowocześnie lub „młodziej”. Czasami dzięki okularom możemy podkreślić lub ukryć kształt naszej twarzy np. wybierając oprawy okrągłe do już okrągłej buzi uwydatnimy jeszcze bardziej jej krągłości, czego najczęściej pacjenci chcą uniknąć. Bardziej prostokątnymi „złamiemy” krągłości i nadamy twarzy bardziej symetryczny kształt. Zatem dobry optyk to nie tylko osoba, która wykona twoje okulary. To również kreator twojego wyglądu. Czy warto powierzać to zadanie pierwszemu lepszemu? A może zaufać najtańszemu lub kupić w internecie? Na to pytanie my już znamy odpowiedź.

Nawigacja
Napisz do Nas
Salon Optyczny Arts Optyk

ul. Leszno 34/36 lok. U4
01-199 Warszawa

Godz:

Poniedziałek-Piątek 11-19
Sobota 10-14

Telefon:

22 8628870

Dodatkowy adres

ul. Ogrodowa 31
00-893 Warszawa

Godz:

Poniedziałek-Piątek 11-19
Sobota 10-14

Telefon:

789 088 933

    Administratorem danych osobowych jest Salon Optyczny Arts Optyk, ul. Leszno 34/36 lok. U4, 01-199 Warszawa. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.