Okulary z filtrem światła niebieskiego – dla kogo będą najlepszym rozwiązaniem?

Kategorie:
Okulary z filtrem światła niebieskiego - dla kogo będą najlepszym rozwiązaniem?

okulary z filtrem światła niebieskiego

Dlaczego okulary z filtrem światła niebieskiego cieszą się tak ogromnym zainteresowaniem? Przede wszystkim ze względu na to, jak wielu osobom mogą przynieść ulgę. Korzystanie z nich redukuje uciążliwe dolegliwości oczu, takie jak ból, zaczerwienienie, swędzenie, pieczenie czy łzawienie. Co więcej, dobrze dobrane okulary, wykorzystywane we właściwy sposób, mogą nawet poprawić jakość naszego snu.

Czym jest i jak wpływa na zdrowie światło niebieskie?

Światło niebieskie może pochodzić zarówno ze źródeł sztucznych, jak i naturalnych. W każdym z tych przypadków niezmienny pozostaje jednak jego szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. W XXI wieku niestety jesteśmy na nie bardzo narażeni, wydziela je bowiem wiele urządzeń elektronicznych. Mowa tu np. o ekranach komputerów, tabletach, smartfonach, laptopach czy telewizorach. Spędzamy przed nimi wiele godzin dziennie, zarówno hobbystycznie, jak i w ramach wykonywania obowiązków zawodowych. Z tego powodu unikanie niebieskiego światła często jest bardzo trudne.

Tzw. blue light wpływa na wytwarzanie melatoniny. Przez to nie tylko wywołuje problemy ze wzrokiem, ale nawet ze snem. Melatonina bowiem jest niezwykle istotna przy regulacji naturalnego rytmu snu. Zaburzenie jej wydzielania prowadzi do trudności z zasypianiem, wybudzania się czy nawet bezsenności. Konsekwencją tego jest ciągłe niewysypianie się oraz złe samopoczucie. Dobre okulary z filtrem światła niebieskiego mogą nas przed tym uchronić, a tym samym realnie polepszyć komfort naszego życia.

Dla kogo będą dobre okulary z filtrem światła niebieskiego?

Okulary z filtrem światła niebieskiego chronią nasz wzrok przed blue light dzięki specjalnej powłoce, którą dysponują. Dzięki niej możemy spokojnie wpatrywać się w ekran laptopa czy smartfona, bez obaw o stan swoich oczu. Oczywiście nie zapominajmy tu o regularnych przerwach czy odpowiedniej odległości od ekranów. Okulary jednak i tak przyniosą nam znaczną ulgę.

Zastosowanie takiego rozwiązania jest wskazane szczególnie w przypadku osób, które przed ekranami spędzają wiele godzin w ciągu dnia. Idealnie sprawdzi się to u pracowników biurowych, grafików komputerowych, pisarzy czy innych osób na co dzień pracujących z komputerem. Co więcej, okulary z filtrem światła niebieskiego nie muszą nawet dysponować żadną mocą. Korzystać z nich bez problemu mogą osoby bez wady wzroku, które jednak chcą uchronić się przed konsekwencjami działania na nie blue light.

Nawigacja
Napisz do Nas
Salon Optyczny Arts Optyk

ul. Leszno 34/36 lok. U4
01-199 Warszawa

Godz:

Poniedziałek-Piątek 11-19
Sobota 10-14

Telefon:

22 8628870

Dodatkowy adres

ul. Ogrodowa 31
00-893 Warszawa

Godz:

Poniedziałek-Piątek 11-19
Sobota 10-14

Telefon:

789 088 933

    Administratorem danych osobowych jest Salon Optyczny Arts Optyk, ul. Leszno 34/36 lok. U4, 01-199 Warszawa. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.