Okulary dla dzieci – odpowiedni dobór i dopasowanie

Kategorie:

Wybór okularów dla dziecka, wymaga od rodzica sporej uwagi. Co najważniejsze, powinny one korygować obecną wadę wzroku, natomiast jeśli zadbamy o to, aby były dobrze dopasowane, okażą się również świetną ozdobą. Niestety, kiedy popełniony zostanie błąd, mogą być niewygodnym elementem. Jakimi aspektami warto się zatem kierować, kiedy musimy dobrać okulary dla swojego dziecka?

Kiedy interesują nad okulary dla dzieci Warszawa to idealny punkt wyjściowy, ponieważ znajdziemy tu mnóstwo renomowanych salonów optycznych, gdzie pracują specjaliści. Okulary są koniecznością, kiedy lekarz stwierdzi u naszej pociechy jakąkolwiek wadę wzroku. Istnieje sporo symptomów, które mogą na nią wskazywać, a to np. bóle głowy, oczu, siedzenie zbyt blisko telewizora, ale też mrużenie oraz przecieranie oczu.

Gdy dostrzeżemy te symptomy to znak, że należy wybrać się z nim do okulisty. Niestety, ale może wskazywać to pewne wady wzroku oraz konieczność noszenia odpowiednich okularów. Bardzo ważne jest, aby jak najwcześniej rozpocząć ich noszenie. Okulary spowodują, że odzyskany zostanie tak istotny komfort widzenia, co zwiększa szanse na to, że ostrość widzenia szybciej wróci do normy.

Okulary dla dzieci, a ich wygoda

Specjaliści są zgodni co do tego, że okulary dla dzieci wręcz muszą być wygodne. Jako, że dzieci posiadają niewielkie noski, okulary mogą się z nich niestety zsuwać, co z kolei będzie jeszcze bardziej zniechęcać malucha do noszenia okularów. To tylko potwierdza, że okulary należy wybierać z dopasowaniem do nosa dziecka – muszą być odpowiednio lekkie, a najlepiej prawie niewyczuwalne.

Materiały, z jakich produkowane są soczewki do okularów dla dzieci

 Co kluczowe, okulary dziecięce muszą spełniać pewne warunki. Najważniejsze, aby były one odpowiednio wytrzymałe, dlatego warto dopytać, czy są one wykonane z solidnych i trwałych materiałów jak poliwęglan czy Trivex. Muszą także dostatecznie chronić oczy dziecka, a jednocześnie poradzić sobie z upadkami i innymi uderzeniami. Oprócz materiałów, które nie ulegną szybkim uszkodzeniom, w wypadku okularów dla dzieci istotne są także filtry UVA/UVB.

Okulary dla dziecka: jak kupować

Wybór okularów dla dzieci w salonach optycznych może przyprawić o zawrót głowy – na szczęście często sami sprzedawcy potrafią doradzić, jakie szkła i oprawki z dostępnych u nich w salonie będą najlepsze. Dobre okulary to przede wszystkim właściwie dobrane szkła, które zapewnią dziecku odpowiednie widzenie, bezpieczeństwo i komfort, a także ładna i estetyczna oprawka. Wybierając oprawki, pozwólmy, by dziecko miało wpływ na ich wygląd – to sprawi, że chętniej będzie je nosić. Fachowcy twierdzą, że najodpowiedniejszym modelem dla dziecka są oprawki z większymi szkłami, takimi, które nie zawężają pola widzenia. Ważny jest materiał, z jakiego są zrobione – najlepsze będą te z tworzywa odpornego na rozciąganie i wyginanie.  Żeby dziecko nie zdejmowało okularów, można wybrać oprawki ze specjalnie zagiętymi zausznikami, które sprawią też, że nie będą się one zsuwać z noska.

Dlaczego wspomniane filtry UVA/UVB są tak istotne?

Kiedy nasza pociecha dość często przebywa na zewnątrz, ochrona w postaci UVA/UVB to wręcz konieczność. Będzie to miało największe znaczenie podczas wiosenno-letniego sezonu, gdyż to czas wielu aktywności fizycznych.

Na pewno nie można zapomnieć o okresie zimowy, ponieważ śnieg niestety wzmaga odbijanie promieniowania UV, zwielokrotniając jego działanie. Okazuje się, że najbardziej delikatna skóra to ta, która znajduje się wokół oczu, a warto wiedzieć poza tym, że nasza rogówka nie jest odpowiednio chroniona przed słońcem. Odpowiednio dobrane okulary, będą skutecznym zabezpieczeniem dla naszego dziecka.

Istotne jest także to, aby wybrać soczewki plastikowe. Mają one kilka istotnych zalet. Są odporne, bezpieczne, a przede wszystkim lekkie. Niezbędna będzie także odpowiednia antyrefleksyjna powłoka, będąca ochroną przed słonecznym olśnieniom i promieniowaniem UV.

Nawigacja
Napisz do Nas
Salon Optyczny Arts Optyk

ul. Leszno 34/36 lok. U4
01-199 Warszawa

Godz:

Poniedziałek-Piątek 11-19
Sobota 10-14

Telefon:

22 8628870

Dodatkowy adres

ul. Ogrodowa 31
00-893 Warszawa

Godz:

Poniedziałek-Piątek 11-19
Sobota 10-14

Telefon:

789 088 933

    Administratorem danych osobowych jest Salon Optyczny Arts Optyk, ul. Leszno 34/36 lok. U4, 01-199 Warszawa. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.