Kiedy warto umówić się na wizytę u optometrysty?

Kategorie:

Badanie wzroku przeprowadzane przez optometrystę pozwala skutecznie zdiagnozować wadę wzroku, a następnie dobrać odpowiednią metodę jej korekcji. Innymi słowy specjalista ustala, jakiej mocy szkła okularowe lub soczewki zapewnią pacjentowi poprawne widzenie.

Regularnie wykonywane badania wzrok

Z jaką regularnością wykonywać badanie wzroku? U młodzieży i osób młodych zaleca się taką kontrolę mniej więcej co 2 lata. Sytuacja zmienia się nieco po skończeniu 40 roku życia – na tym etapie dochodzi już powoli do pogarszania się jakości widzenia, stąd wskazane jest częstsze odwiedzanie optometrysty.

W przypadku braku zdiagnozowanej wady wzroku warto umawiać się na wizytę co 2 lata. Przynajmniej raz do roku badanie muszą wykonywać osoby, które taką wadę już mają potwierdzoną i stosują wskazany rodzaj korekcji. Jakie jednak objawy powinny skłonić Cię do wcześniejszej wizyty w gabinecie specjalisty?

Na badanie wzroku u optometrysty koniecznie umów się w sytuacji, gdy pojawią się jakiekolwiek problemy z widzeniem. Trudności z rozróżnieniem numerów autobusów zbliżających się do przystanku? Coraz mniejsze literki w książce, którą czytasz? Jeśli takim objawom nie towarzyszą żadne niepokojące symptomy dodatkowe, w tym ból, opuchlizna oczu czy ich zaczerwienienie, które mogłyby wymagać konsultacji u okulisty, to właśnie w gabinecie optometrysty znajdziesz odpowiednią pomoc.

Jak przebiega badanie w diagnozowaniu wad wzroku?

Optometrysta przeprowadza badanie wzroku w celu dokładnego określenia  przyczyn zaburzenia widzenia (w razie niepokojących objawów skieruje Cię do okulisty). Za pomocą specjalistycznej aparatury skontroluje funkcje narządu wzroku, w tym ostrość widzenia, zakres pola widzenia czy prawidłowość ruchów gałek ocznych.

Podczas wizyty może również zostać wykonany  pomiar ciśnienia śródgałkowego – jest to całkowicie bezbolesne badanie. Dzięki tym analizom specjalista jest w stanie określić, jaką wadę wzroku ma pacjent, a następnie może ustalić plan rehabilitacji wzroku. Najczęściej jest to dobranie odpowiednich okularów lub soczewek kontaktowych. Optometrysta może ponadto zalecić wykonywanie ćwiczeń wzmacniających koordynację ruchową gałek ocznych.

 Okulary czy soczewki?

Zdiagnozowanie wady wzroku nie powinno być powodem do zmartwień. Im szybciej zyskasz taką wiedzę, tym lepiej zadbasz o wprowadzenie korekcji, która poprawi Twoje codzienne funkcjonowanie. W zależności od stopnia wady i jej rodzaju, optometrysta może zaproponować Ci pomoce wzrokowe w postaci okularów czy soczewek kontaktowych. Otrzymasz również niezbędne wskazówki dotyczące dbania o nowe akcesoria.

O ile noszenie okularów nie wydaje się specjalnie skomplikowane, to w przypadku soczewek kontaktowych pacjenci nie zawsze wiedzą, jak z nimi postępować. W gabinecie uzyskasz pomoc związaną z poprawnym zakładaniem i wyjmowaniem ich, a także przechowywaniem.

W naszym salonie optycznym w Warszawie przeprowadzane są badania wzroku, które pozwalają prawidłowo ocenić zdrowie oczu oraz dobrać indywidualną metodę korekcji zdiagnozowanej wady wzroku. Jeśli zdecydujesz się na okulary, znajdziesz u nas oprawki świetnie podkreślające Twój styl i urodę. W przypadku soczewek zaproponujemy Ci akcesoria różnych producentów, które zapewnią pełną swobodę widzenia w niemal każdej sytuacji.

Nawigacja
Napisz do Nas
Salon Optyczny Arts Optyk

ul. Leszno 34/36 lok. U4
01-199 Warszawa

Godz:

Poniedziałek-Piątek 11-19
Sobota 10-14

Telefon:

22 8628870

Dodatkowy adres

ul. Ogrodowa 31
00-893 Warszawa

Godz:

Poniedziałek-Piątek 11-19
Sobota 10-14

Telefon:

789 088 933

    Administratorem danych osobowych jest Salon Optyczny Arts Optyk, ul. Leszno 34/36 lok. U4, 01-199 Warszawa. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.