Okulary do komputera – co warto o nich wiedzieć, zanim postawimy na to rozwiązanie?

Kategorie:

Na co dzień mamy do czynienia z niezliczoną ilość elektroniki. Nasza praca to często konieczność spędzenia przynajmniej ośmiu godzin przed komputerem, a po powrocie do domu relaksujemy się przed telewizorem lub przeglądając strony internetowe. Zarówno nasz komputer, telewizor, jak i smartfon emitują światło niebieskie, a niejedne badania naukowe dowodzą, że jest ono szkodliwe dla naszego wzroku oraz całego organizmu.

Najlepszym rozwiązanie byłoby, gdybyśmy nieco ograniczyli korzystanie z owych urządzeń, natomiast ciężko oczekiwać, że zrezygnujemy zarówno z pracy oraz z rozrywki. Tym samym, najlepiej jest się zabezpieczyć odpowiednimi okularami. Na szczęście, jeśli potrzebne nam dobre okulary do komputera Warszawa to najlepsze miejsce, aby rozejrzeć się za ciekawymi ofertami.

Podstawowa powłoka antyrefleksyjna w okularach do komputera

Pierwszym, istotnym elementem okularów do komputera jest powłoka antyrefleksyjna. Wykorzystują się ją w tego typu okularach, ale i nie tylko. Rozwiązanie to docenią również kierowcy, a szczególnie w porze wieczorowej i nocnej. Soczewki okularowe z powłoką antyrefleksyjną skutecznie zmniejszają odbicia światła, co pozwala uniknąć oślepiających odblasków. Powłoka poprawia również ostrość oraz kontrast. To również ogólne wsparcie komfortu widzenia, przez co oczy nie będą męczyć się tak szybko.

Powłoka antyrefleksyjna ma również wpływ na to, jak wyglądamy w okularach. Kiedy jej brakuje, światło odbija się od szkieł, a nasze oczy są mniej widoczne. Obecnie, jest to już standard w soczewkach okularowych, natomiast podczas zakupu okularów do komputera, powinniśmy się upewnić, czy posiadają one tę powłokę. Jako, że mowa tu o niezbyt wygórowanym koszcie, warto rozważyć możliwość ich zakupu.

Okulary z filtrem światła niebieskiego

Powłoka, będąca ochroną przed światłem niebieskim jest wręcz obowiązkiem, kiedy codziennie spędzamy wiele godzin przed komputerem. Jest to specjalny filtr, który skutecznie ogranicza światło niebieskie. Soczewka ta posiada nieco żółtawe zabarwienie, aczkolwiek jest one niemalże niedostrzegalne przez osobę noszącą okulary, ale też przez osoby znajdujące się w pobliżu. Tego typu soczewki będą w stanie zaoferować nam już niemalże wszyscy producenci, dlatego znajdują się one w ofercie większości salonów optycznych.

 

Technologia ta sprawia, że praca przed komputerem nie jest aż tak męcząca dla naszych oczu, przy tym zauważalnie zwiększony zostaje jej komfort. Dodatkowo, poprawie ulega tu również kontrast obrazu. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby okulary z tą powłoką stosowane były również przez tych, którzy nie zmagają się z wadami wzroku. W tym wypadku wystarczą tzw. szkła „zerówki”. Warto pamiętać, że soczewki z filtrem światła niebieskiego posiadają nieco wyższą cenę, niżeli te standardowe.

Co powoduje, że odpowiednie okulary do komputera są tak istotne?

Jeśli nadal nie mamy pewności co do tego, aby zakupić specjalne okulary do komputera, należy dowiedzieć się o tym, jakie konsekwencje grożą nam, jeśli wystawimy się na działanie światła niebieskiego. Mogą być to bowiem skutki powodujące dyskomfort, ale też o wiele groźniejsze i nieodwracalne zmiany. Światło niebieskie może prowadzić do:

– Zaczerwienienia i pieczenia oczu, co jest bardzo popularnym problemem. Cierpi na to każdy, kto zmuszony jest do wielogodzinnej pracy przed komputerem każdego dnia. Najprostszy sposób, aby zapewnić sobie ulgę w wypadku tych dolegliwości, to wykorzystanie specjalnych, nawilżających kropli do oczu.

– Zwyrodnienia plamki żółtej. Badania udowadniają, że niebieskie światło, które emitowane jest przez długą listę urządzeń elektronicznych, może powodować niszczenie plamki żółtej. Okazuje się, że może to doprowadzić nawet do trwałej ślepoty. Jako, że nasz wzrok jest zbyt cenny, nie powinniśmy narażać go na takie niebezpieczeństwo.

– Problemy ze snem. Naturalnie, niebieskie światło do dla naszego organizmu jasny sygnał, aby wprowadzić go w stan mobilizacji. Tym samym, kiedy wieczorem korzystamy z komputera lub smartfona, zamiast przygotować organizm do snu, jest on mobilizowany do działania. Niestety, aczkolwiek może to doprowadzić do bezsenności, a z dużym prawdopodobieństwem do obniżenia jakości naszego snu. To z kolei skutkuje gorszą koncentracją.

Nawigacja
Napisz do Nas
Salon Optyczny Arts Optyk

ul. Leszno 34/36 lok. U4
01-199 Warszawa

Godz:

Poniedziałek-Piątek 11-19
Sobota 10-14

Telefon:

22 8628870

Dodatkowy adres

ul. Ogrodowa 31
00-893 Warszawa

Godz:

Poniedziałek-Piątek 11-19
Sobota 10-14

Telefon:

789 088 933

    Administratorem danych osobowych jest Salon Optyczny Arts Optyk, ul. Leszno 34/36 lok. U4, 01-199 Warszawa. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.