Dobór okularów z uwzględnieniem kształtu twarzy – o czym warto wiedzieć?

Kategorie:

Niektórzy traktują noszenie okularów, jako smutną konieczność, a dla innych to wręcz dopełnienie ich stylu. Niestety, nie każdy kto posiada wadę wzroku, uznaje tę sytuację jako korzystną w jakimkolwiek stopniu. Warto mieć świadomość, że okulary korekcyjne wcale nie muszą od razu wiązać się z kompleksem. Jeśli oprawki zostaną dobrane do kształtu naszej twarzy, z pewnością będziemy w nich dobrze wyglądać.

Kiedy czeka nas dobór okularów Warszawa z pewnością jawi się jako miejsce, gdzie zetkniemy się z ogromną liczbą salonów i gabinetów optycznych. Ważne, aby postawić na taki, gdzie pomocą służą specjaliści, będący w stanie dopasować oprawki okularów do geometrii twarzy klienta. Jeśli wybór będzie prawidłowy, okulary wręcz podkreślą nasze naturalne piękno, a nawet odciągną uwagę od ewentualnych niedoskonałości.

Jeżeli mowa o sezonie letnim, tu bardzo ważne okazują się być okulary przeciwsłoneczne – w Warszawie i innych większych miastach spotkamy się z wyjątkowo szerokim wyborem, stąd każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz ważnej ochrony przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, są one dodatkiem do wakacyjnych stylizacji.

W jaki sposób prawidłowo określić kształt twarzy?

To pierwszy istotny krok, tak samo wybierając okulary korekcyjne, jak i te przeciwsłoneczne. Znając kształt swojej twarzy, będziemy wiedzieć za jakimi oprawkami się rozglądać.

Najlepiej w tym celu udać się do specjalistów, aczkolwiek możemy również spróbować określić to samodzielnie. Do tej czynności potrzebne będą nam dwa przedmioty, a jest to lustro oraz szminka. Proces ten jest banalnie prosty, gdyż wystarczy stanąć przed lustrem, a przy użyciu szminki bądź flamastra odrysować kontur twarzy na jego powierzchni. To, jaki kształt uzyskaliśmy, pozwoli nam dokonać oceny, czy nasza twarz jest podłużna, trójkątna, kwadratowa, czy może okrągła.

Konkretny kształt twarzy, a dobór okularów

Okrągła twarz

W wypadku tego rodzaju twarzy, istotne okazuje się być to, aby okulary były w stanie ją optycznie wyszczuplić i wydłużyć. Aby to właśnie osiągnąć, najlepiej postawić na kanciaste, prostokątne oraz kwadratowe modele. Sprawdzą się również te, które są zwężane u dołu.

Owalna twarz

Mowa tu o kształcie, który chciałby posiadać każdy. Dzięki temu, że proporcje długości i szerokości są idealne, możemy sobie pozwolić na wybór takich okularów, jakie się nam podobają. Dosłownie w każdych będziemy wyglądać wówczas dobrze. Istotne jest jednak to, aby okulary nie były dłuższe, niżeli maksymalna szerokość nasze twarzy.

Trójkątna twarz

W tym wypadku, nadrzędnym celem jest odwrócenie uwagi od górnej części swojej twarzy. Szczególnie te korekcyjne okulary powinny być możliwie najbardziej delikatne, jasne i owalnym bądź okrągłym kształcie. Co więcej, dobrze będą prezentować się te, które zupełnie pozbawione są oprawek.

Kwadratowa twarz

Charakterystyczną cechą są tutaj jednocześnie wyraziste i kanciaste rysy. Kiedy wybieramy okulary do właśnie tego typu twarzy, powinniśmy postarać go nieco załagodzić. Aby dopasować te odpowiednie, warto zastanowić się nad zaokrąglonymi oprawkami, które posiadają ciemniejszą górę oraz jaśniejszy dół.

Podłużna twarz

Tego rodzaju twarz określa podobną sytuację, jak w wypadku kwadratowej. Jest natomiast jedna różnica, otóż twarz jest tu trochę dłuższa. Możliwością jest też zrównoważenie jej proporcji, co uda się osiągnąć poprzez wybór okularów o okrągłych, owalnych kształtach. Obecnie są one bardzo modne, a szczególnie jeżeli mowa o okularach przeciwsłonecznych.

W momencie, kiedy już wiemy, jaki kształt okularów korekcyjnych bądź przeciwsłonecznych będzie najlepszy w naszym przypadku przychodzi kolej, aby rozważyć inną ważną kwestię, jaką jest ich kolorystyka. Okazuje się, że nasz wybór może być tu w pełni uwarunkowany naszymi upodobaniami, a także tym, jaki chcemy uzyskać finalny efekt. Zdecydowanie przeważa tu klasyka i elegancja, jednak coraz popularniejsze stają się też oryginalne i bardziej wyraziste wzory, które wyróżniają nas z tłumu. Bez względu na to, na jakie okulary padnie nasz wybór, najważniejsze jest to, abyśmy dobrze się w nich czuli.

Nawigacja
Napisz do Nas
Salon Optyczny Arts Optyk

ul. Leszno 34/36 lok. U4
01-199 Warszawa

Godz:

Poniedziałek-Piątek 11-19
Sobota 10-14

Telefon:

22 8628870

Dodatkowy adres

ul. Ogrodowa 31
00-893 Warszawa

Godz:

Poniedziałek-Piątek 11-19
Sobota 10-14

Telefon:

789 088 933

    Administratorem danych osobowych jest Salon Optyczny Arts Optyk, ul. Leszno 34/36 lok. U4, 01-199 Warszawa. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.