Dlaczego powinniśmy kupować okulary wyłącznie u optyka?

Kategorie:

Wpisując w wyszukiwarkę internetową frazę – dobry optyk Warszawa z pewnością znajdziemy wiele salonów godnych uwagi, lecz zanim udamy się do konkretnego salonu optycznego, warto zorientować się wcześniej, jaką cieszy się on opinią wśród jego poprzednich klientów. Tym sposobem, uda się nam uniknąć miejsc, które kierują się jedynie zyskiem, a nie dobrem i zadowoleniem klientów.

Po pierwsze – dobry optometrysta

Kiedy dostrzeżemy, że nasz wzrok pogorszył się na tyle, że potrzebne będą nam okulary korekcyjne, w pierwszej kolejności powinniśmy się udać do optometrysty. Warto mieć na uwadze fakt, iż gorsze widzenie nie zawsze jest spowodowane jedynie wadą wzroku, a bardzo często wynika z innych, znacznie poważniejszych schorzeń – wówczas konieczna będzie wizyta u okulisty, o czym optometrysta powinien nas poinformować. Oprócz dokładnego badania naszego wzroku, optometrysta zapewne zada nam pytania dotyczące naszego zdrowia i zmian, jakie miały miejsce w przeciągu ostatnich miesięcy, by wyeliminować podejrzenie ewentualnych chorób. Zdarza się, że problemy ze wzrokiem mają podłoże hormonalne, metaboliczne lub są związane z układem nerwowym. Profesjonalne badanie wzroku nie polega jedynie na odczytywaniu liter i cyfr z tablicy. Dobry optometrysta określi jaka jest nasza wada wzroku oraz poinformuje nas o ogólnej kondycji układu wzrokowego. Jeśli trafimy na w pełni profesjonalny salon optyczny, ten zapewne będzie zatrudniał optometrystę, aby możliwe było niezwłoczne zbadanie klienta oraz określenie jego wady, wykluczając jednocześnie inne ewentualne choroby.

Gotowe okulary  kupowane poza salonem optycznym mogą szkodzić

Chociaż w wielu miejscach możemy kupić okulary znacznie tańsze niż w profesjonalnych salonach optycznych, okulary tego typu nie tylko nam nie pomogą, co niekiedy wręcz zaszkodzą. Niestety tanie okulary są zwykle produktem gotowym, produkowanym masowo, a przez to niedostosowanym do indywidualnych potrzeb danej osoby (np. nie korygują astygmatyzmu). Konsekwencją używania takich niedostosowanych do danej osoby okularów są bóle i zawroty głowy, pogorszenie się jakości widzenia (najpierw dyskretne, z czasem pogłębiające się), a nawet szybkie pogłębienie istniejącej już wady wzroku.

Istota indywidualnego doboru

Rzadko zdarza się, że dana osoba w obu oczach ma identyczną wadę wzroku. Podobnie jak pozostałe części ciała człowieka, również oczy, są z natury asymetryczne. Gotowe okulary posiadają soczewki, które korygują tą samą wadę zarówno na jednym, jak i na drugim oku. W związku z tym będą to dla większości z nas nieodpowiednio dobrane. Dodatkowo jakość użytych materiałów może odbiegać od tych stosowanych przez certyfikowanych producentów. Z tego powodu tak istotne jest precyzyjne badanie wzroku przez  właściwego specjalistę, wybór dobrych jakościowo produktów a następnie dokonanie pomiaru montażowego przez optyka, dostosowanego do indywidualnych wymagań danego pacjenta.

Co w wypadku zakupu popularnych „zerówek”?

W wielu miejscach znajdziemy tzw. okulary „zerowe”, które nie posiadają jakichkolwiek właściwości korekcyjnych, a są kupowane wyłącznie ze względu na ich estetykę. Niektórzy po prostu uważają, że z okularami im do twarzy. Warto wiedzieć, że noszenie takich okularów, nie jest obojętne dla naszego zdrowia. Takie okulary bardzo często nie są zaopatrzone w soczewki z atestem a jedynie plastikowe atrapy, co może doprowadzić do negatywnego wpływu na narząd wzroku. Pamiętajmy, że jedynie podczas zakupu okularów w profesjonalnym salonie optycznym, będziemy mieli pełną gwarancję udzieloną przez producenta soczewek okularowych, że dane szkła posiadają stosowną ochronę i nie pogorszą naszego wzroku.

Nawigacja
Napisz do Nas
Salon Optyczny Arts Optyk

ul. Leszno 34/36 lok. U4
01-199 Warszawa

Godz:

Poniedziałek-Piątek 11-19
Sobota 10-14

Telefon:

22 8628870

Dodatkowy adres

ul. Ogrodowa 31
00-893 Warszawa

Godz:

Poniedziałek-Piątek 11-19
Sobota 10-14

Telefon:

789 088 933

    Administratorem danych osobowych jest Salon Optyczny Arts Optyk, ul. Leszno 34/36 lok. U4, 01-199 Warszawa. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.