Jakie cechy powinny posiadać okulary do komputera?

Kategorie:

Jakie cechy powinny posiadać okulary do komputera?Podczas pracy z komputerem czy smartfonem warto wybrać okulary, które posiadają specjalną powłokę odbijającą światło niebieskie, a przy tym minimalizujące jego szkodliwy wpływ na nasze wzrok. Co więcej, tego typu powłokę możemy zastosować bez względu na to, jakiego rodzaju szkła posiadają nasze okulary. Oznacza to, że jest to rozwiązanie, które sprawdzi się jeśli wybierzesz okulary progresywne, okulary biurowe, okulary do dali, okulary do bliży, jak i przy bardzo popularnych „zerówkach”.

Gdy potrzebne są nam okulary do komputera Warszawa jak i każde inne miasto, z pewnością zadowoli nas ilością renomowanych salonów optycznych, gdzie specjaliści dobiorą nam najlepsze rozwiązanie do naszych potrzeb. Należy mieć świadomość, że podczas noszenia okularów tego typu, konieczne będzie, abyśmy przyzwyczaili się do charakterystycznie niebieskiej poświaty, jednak ta będzie widoczna jedynie dla tych osób, które będą spoglądać na nas z boku. Efekt powłoki blokującej światło niebieskie nie ma natomiast jakiegokolwiek wpływu na pogorszenie komfortu widzenia, a wręcz przeciwnie. Otóż eliminuje odczucie przemęczenia naszych oczu, a jednocześnie pozwala pracować nam dłużej i efektywnej nie powodując ryzyka pogłębienia się wady wzroku.

Okulary do komputera, względem tych korekcyjnych

Spore grono pacjentów korzystających codziennie z okularów korekcyjnych, nawet nie ma pojęcia o tym, że najlepiej dopasowane okulary do ich wady mogą nie dawać stuprocentowego zabezpieczenia przed nadmiernym oddziaływaniem światła niebieskiego, docierającego do ich oczu bezpośrednio z komputerowego ekranu. Podczas ciągłej pracy przy komputerze, osoby te mogą znacznie szybciej męczyć swoje oczy a jeżeli chodzi o użytkowników soczewek kontaktowych, problem ten jest jeszcze bardziej odczuwalny. Podczas wizyty u okulisty bądź optyka, dobrze jest zapytać o szkła z odpowiednią powłoką, która ochroni nasze oczy przed działaniem światła niebieskiego, a w wypadku tych, którzy postawili na soczewki kontaktowe, należy pomyśleć nad stosowaniem okularów z filtrem niebieskim przynajmniej na czas pracy. Nasze oczy z pewnością będą nam za to wdzięczne.

Jakie oprawki powinniśmy wybrać decydując się na okulary do komputera?

Choć mogłoby się wydawać inaczej, najciekawszym etapem podczas poszukiwania odpowiedniej ochrony naszych oczu w pracy, jest po prostu wybór oprawek do okularów. Obecnie, mamy do wyboru szeroki wachlarz różnego rodzaju oprawek, które doskonale sprawdzą się w biurowych warunkach, a przy tym dopasują się do naszego indywidualnego stylu. Jeśli okulary będziemy faktycznie zakładać jedynie podczas pracy, zastanówmy się nad modelem eleganckim, lub też klasycznym, który przyniesie nam poczucie profesjonalizmu, a także dobrze wpasuje się w stylizacje, które noszone są do biura. Możemy pójść też w zupełnie innym kierunku – odrzucając oprawki typowe dla biura, skupiając się przy tym na obecnie panującej modzie, jeżeli chodzi o kategorię oprawek okularowych. Co zatem warto wybrać?

Dla pań, polecane są okulary o lekko wydłużonym, owalny kształcie, które przypominają klasyczne „kocie oko”. Istnieje mnóstwo modeli znanych marek, które prezentują się nie tylko elegancko, ale też bardzo stylowo, dlatego z pewnością będą doskonałe dla codziennej oraz biurowej stylizacji.

Panom, bardzo często poleca się okulary o bardziej prostokątnym lub kwadratowym kształcie, z bardzo cienkimi, ledwie widocznymi ramkami. Istnieją oczywiście również modele kompletnie pozbawione ramek, ale też nieco bardziej wyraziste, gdyż wiele zależy tutaj od naszych upodobań. Istnieje jednak wiele modeli oprawek, które prezentują się bardzo profesjonalnie, a przy tym sprawiają wrażenie biurowego stylu, co doskonale widać po liczbie osób, które po nie sięgają, kiedy to poszukują ciekawych i modnych dodatków do swojego ubioru. Niemniej ważny będzie również materiał, z którego wykonane są oprawki. Może to być grubsza acetatowa oprawka w przeróżnych kolorach tzw. oprawki plastikowe, jak również cienkie lekkie oprawy z tytanu czy oprawy ze stopów metali.

Nawigacja
Napisz do Nas
Salon Optyczny Arts Optyk

ul. Leszno 34/36 lok. U4
01-199 Warszawa

Godz:

Poniedziałek-Piątek 11-19
Sobota 10-14

Telefon:

22 8628870

Dodatkowy adres

ul. Ogrodowa 31
00-893 Warszawa

Godz:

Poniedziałek-Piątek 11-19
Sobota 10-14

Telefon:

789 088 933

    Administratorem danych osobowych jest Salon Optyczny Arts Optyk, ul. Leszno 34/36 lok. U4, 01-199 Warszawa. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.