Zalety noszenia soczewek kontaktowych

Kategorie:

Soczewki kontaktowe są alternatywą dla okularów, którą jedni uwielbiają, a drudzy nienawidzą. Niechęć wynika zwykle z konieczności nakładania ich na powierzchnię oczu, a następnie ściągania ich z gałek ocznych, co bywa dla wielu osób niekomfortowe. Bez względu jednak na to, jak podchodzi się do kwestii ich prawidłowego używania warto podkreślić, że mają sporo zalet i dają pacjentom dużo większą swobodę niż tradycyjne okulary. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Kilka słów na temat soczewek

W naszym salonie optycznym w Warszawie soczewki kontaktowe dostępne są we wszystkich mocach oferowanych przez producentów. To oznacza, że możemy bez większego trudu dobrać parę o określonych parametrach, które posłużą do rehabilitacji zdiagnozowanej u Ciebie wady wzroku. Możesz zdecydować się na wariant jednodniowy, dwutygodniowy, a nawet kwartalny.

Soczewki korygujące, czyli te, które stanowią pomoce wzrokowe przeznaczone do korekty określonej wady wzroku, są produktami leczniczymi – o doborze prawidłowej mocy oraz budowy decyduje zatem specjalista. Może to być okulista, optyk lub optometrysta. W zależności od wady, do leczenia której zostały przeznaczone, wyróżnia się:

  • soczewki sferyczne – przystosowane do rehabilitacji nadwzroczności lub krótkowzroczności,
  • soczewki toryczne – stosowane w przypadku astygmatyzmu,
  • soczewki multifokalne – korygują jednocześnie krótkowzroczność i nadwzroczność, zachowujące się podobnie jak okulary progresywne.

Dlaczego soczewki należy dobierać w salonie optycznym? Ponieważ specjalista nie tylko określi ich moc, ale też dostosuje je do budowy oka. Skontroluje do tego stan rogówki, na którą bezpośrednio zakłada się soczewki. W ten sposób ograniczone zostaje także ryzyko powstawania stanów zapalnych czy innych ostrych reakcji obronnych – soczewki od optometrysty będą zwyczajnie bezpieczniejsze i indywidualnie dopasowane.

Dla kogo soczewki kontaktowe?

Wiele osób noszących soczewki kontaktowe przyznaje, że można przyzwyczaić się do ich obecności na tyle, by wręcz zapomnieć o nich w ciągu dnia. Nowoczesne modele, wykonywane z przepuszczalnych i bardzo miękkich materiałów, mogą być faktycznie niewyczuwalne. Dzięki temu poleca się je osobom aktywnym fizycznie, które pływają, biegają lub uprawiają inny sport. W takich przypadkach bowiem okulary byłyby sporym obciążeniem lub mogłyby stanowić dla oczu niebezpieczny element – i prowadzić do uszkodzeń narządu wzroku, gdyby doszło do wypadku czy kontuzji. Zaletą soczewek kontaktowych jest również zachowanie pełnej widoczności nawet w trakcie deszczu czy zmiany temperatury – tradycyjne okulary w takich sytuacjach ulegają zaparowaniu.

Soczewki kontaktowe są świetnym rozwiązaniem dla osób ze stwierdzoną bardzo głęboką wadą. Przy wartościach dochodzących do 6 dioptrii szkła okularowe są już bardzo grube i nie każdy jest chętny do noszenia tak widocznych akcesoriów. Soczewki mogą sprawdzić się również podczas leczenia astygmatyzmu: terapia z wykorzystaniem okularów bywa utrudniona lub wręcz niemożliwa przez wzgląd na bardzo odmienną budowę oka u każdego pacjenta. Za pomocą soczewek wadę da się wyrównać znacznie prościej.

Jeśli zmagasz się z różnymi wadami w każdym oku, to właśnie soczewki pozwolą Ci cieszyć się swobodnym widzeniem w każdej sytuacji – nie ma problemu w tym, by każda była inna i indywidualnie korygowała wadę, osobno w każdym oku.

Nawigacja
Napisz do Nas
Salon Optyczny Arts Optyk

ul. Leszno 34/36 lok. U4
01-199 Warszawa

Godz:

Poniedziałek-Piątek 11-19
Sobota 10-14

Telefon:

22 8628870

Dodatkowy adres

ul. Ogrodowa 31
00-893 Warszawa

Godz:

Poniedziałek-Piątek 11-19
Sobota 10-14

Telefon:

789 088 933

    Administratorem danych osobowych jest Salon Optyczny Arts Optyk, ul. Leszno 34/36 lok. U4, 01-199 Warszawa. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.