Okulary progresywne – zamień dwie pary na jedną!

Kategorie:

Czy potrzebujesz okularów progresywnych? Możliwe, że należysz do grona osób, które wraz z wiekiem muszą nosić okulary nie tylko do chodzenia, ale też do czytania – czyli z soczewkami dostosowanymi do prawidłowego widzenia przedmiotów znajdujących się w bliskiej odległości. To naturalne zjawisko określane jako prezbiopia, związane jest ze stopniowym ograniczeniem naturalnej elastyczności soczewki oka, które zaczyna mieć problemy ze zmianą swojej mocy optycznej. Rozwiązaniem jest noszenie okularów na zmianę, dostosowanych tak do bliży, jak i dali. W wielu zawodach i codziennych czynnościach może to być jednak kłopotliwe, przyzna to każdy, kto chociaż raz zapomniał drugiej pary przed wyjściem z domu. Czy można zatem zamienić dwie pary okularów na jedną?

Okulary 2 w 1

Procesy starzenia się organizmu są nieubłagane. I nie chodzi nam wcale o kilka dodatkowych zmarszczek czy parę siwych włosów, do czego można się przyzwyczaić. Prawdziwy problem sprawia wzrok, którego akomodacja wraz z wiekiem zostaje zaburzona. Widzenie na nieduże odległości staje się wówczas sporym wyzwaniem – utrudnia to pracę, czytanie, korzystanie z komputera czy telefonu. Do standardowo noszonych okularów dochodzą w takim przypadku kolejne, które mają ułatwiać prawidłowe widzenie z bliska.

Okulary progresywne można nazwać inaczej okularami 2 w 1, ponieważ są w stanie zastąpić Ci właśnie obie pary. Istotną cechą tego rodzaju soczewek okularowych jest płynna zmiana mocy, co gwarantuje doskonałe widzenie przedmiotów z bliska, daleka, a także z odległości pośrednich. Innymi słowy: nie jest już konieczne nie tylko zmienianie okularów, ale nawet ich zdejmowanie czy poprawianie.

Wygląd takiego wariantu niczym nie różni się od klasycznych okularów. Prawdopodobnie nikt z Twojego otoczenia nie będzie w stanie wskazać, że nosisz tak zwane „progresy”, a dla wielu osób to ważny czynnik, bo nie chcą pokazywać w pracy czy wśród znajomych, że muszą co kilka chwil zmieniać okulary.

W czym tkwi sekret okularów progresywnych?

Sekret działania okularów progresywnych tkwi w specjalnej budowie ich soczewek. Muszą być one wykonane z najwyższą precyzją, dlatego zawsze należy zamawiać je w sprawdzonych salonach optycznych. Szkła progresywne w takich miastach, jak Warszawa i inne duże miejscowości bez trudu zakupisz w sprawdzonych gabinetach!

Konstrukcja soczewek progresywnych (których cena jest również coraz bardziej przystępna) opiera się na zróżnicowaniu mocy na całej powierzchni szkła. W jego górnej części soczewka wykazuje moc do dali, mniej więcej na środku znajduje się strefa progresji, którą wzrok wykorzystuje płynnie do patrzenia na pośrednie odległości, natomiast dolną część wyróżnia moc do bliży. Taka budowa ułatwia zachowanie naturalnej pracy oka – patrząc w dal wzrok skierowany jest mniej więcej ku górze i ku środkowi, a do czytania czy pracy przy komputerze schodzi w dół.

Szkła progresywne – czy można się do nich przyzwyczaić?

Z takim pytaniem zwracają się do nas Klienci, którzy właśnie odebrali pierwszą parę okularów progresywnych w swoim życiu. I wcale nie jest to wątpliwość nieuzasadniona. Początki korzystania ze szkieł tego rodzaju mogą bowiem sprawiać odrobinę problemów. Najczęstszym jest przyzwyczajenie się do ich budowy i odpowiedniego lokalizowania mocy soczewki w zależności od potrzeby. A to może powodować początkowe trudności z niektórymi czynnościami, takimi jak wchodzenie i schodzenie po schodach czy też prowadzenie samochodu.

Najlepszym wyjściem jest stopniowe, ale regularne przyzwyczajanie się do nowych warunków widzenia. Niekiedy może to zająć kilka lub kilkanaście godzin, aż korzystanie z okularów progresywnych stanie się tak naturalne, jak wcześniejsze zmienianie dwóch par. W szczególnych przypadkach adaptacja wzroku do nowych możliwości zajmie Ci kilka dni lub tygodni –  pod warunkiem, że będziesz nosić okulary przez cały dzień. Ciągły rozwój technologii stosowanej do projektowania i wykonania szkieł progresywnych jest w stanie zapewnić niemal natychmiastową adaptację i zadowolenie pacjenta z nowych okularów progresywnych.

Nawigacja
Napisz do Nas
Salon Optyczny Arts Optyk

ul. Leszno 34/36 lok. U4
01-199 Warszawa

Godz:

Poniedziałek-Piątek 11-19
Sobota 10-14

Telefon:

22 8628870

Dodatkowy adres

ul. Ogrodowa 31
00-893 Warszawa

Godz:

Poniedziałek-Piątek 11-19
Sobota 10-14

Telefon:

789 088 933

    Administratorem danych osobowych jest Salon Optyczny Arts Optyk, ul. Leszno 34/36 lok. U4, 01-199 Warszawa. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.